Prosinec-plemeno měsíce

27. prosince 2008 v 18:24 | Barča-admin |  Barčin měsičník pro členy
Původ : USA.
Výška : Mezi 145 a 160 cm.
Zbarvení : Všechny nesmíšené typy jsou povoleny.
Charakter : Tito koně mají vynikající temperament a jsou nadprůměrně inteligentní. Snadno se s nimi zachází a jsou velmi spolehliví.
Exteriér : Hlava je malá, široká v čele a v čelistech. Oči jsou velké a výrazné. Kohoutek je nízký, ale dobře vytvořený. Záď a vnitřní stehna jsou výrazně osvaleny.
Možnost využití : Je to výborný westernový kůň.
Chody : Tito koně jsou rychlí, mají dobrou přirozenou rovnováhu a jsou velmi obratní. Díky mohutné osvalené zádi, dobře utvořeným zadním nohám a rovnováze jsou tito koně schopni bleskurychle zrychlit, zněnit směr či zastavit.
Zajímavosti : Quarter představuje nejstarší a nejpopulárnější americké plemeno koně.Plemeno vzniklo křížením koní orientálních, které dovezli Španělé do Ameriky kolem roku 1600 a anglickými plnokrevníky. V 17. a 18. stol. byli v Americe dostihoví koně velmi populární. Protože zde však nebyli k dispozici typické dostihové dráhy a také chyběly dlouhé rovné cesty, závodilo se na krátkých tratích v obyčejných osadnických vesnicích. Trať obvykle nebývala delší než čtvrt míle ( quareter of a mile - zhruba 400 m ). Vítěz musel bý schopen zrychlit během krátké chvíle. Jelikož na těchto čtvrtmílových tratí vynikali především tito koně, dostali jméno quarter horse ( čtvrkař ).
Vtip měsíce:
Vtipy všeho druhu - Urážka


Pan Jones byl žalován paní Johnsonovou za urážku osobnosti. Obvinila jej, že ji nazýval prasetem. Pan Jones byl u soudu shledán vinným a byl potrestán pokutou. Po procesu se zeptal soudce: "Ctihodnosti, znamená to, že nemůžu říkat paní Johnsonové ´prase´?"
Soudce: "Ano, přesně tak."
"A znamená to, že nemůžu říkat praseti ´paní Johnsonová´?" optal se dál
pan Jones.Soudce odpověděl, že praseti může říkat ´paní Johnsonová´ bez obav ze soudních postihů.
Pan Jones se podíval na paní Johnsonovou, usmál se a řekl: "Dobré odpoledne, paní Johnsonová."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.